fbpx

“Lapsehoidja koolituse läbimisel leidsin oma unistuste töö”, tõdeb Keith Kesamaa (29) rõõmsalt ning jutustab oma loo: 

Pärast mitu aastat Soomes töötamist kodumaale naastes, asusin tööle koolisööklasse teenindajana. Lastega suhtlemine mulle meeldis ja stabiilne töökoht kodukandis pakkus kindlustunnet. Peale esimese lapse sündi ma samale tööle tagasi ei saanud ja nii seisin küsimuse ees: mida edasi teha?! Varasemale kogemusele tuginedes, otsustasin siduda oma igapäevatöö lastega. Teadmiste ja oskuste täiendamiseks õnnestus mul Eesti Töötukassa toetusega, lapsehoidjate kursusega liituda.

Pärast 176. teooriatunni ja 80-tunnise praktika läbimist olin kolme kuu jooksul omandanud lapsehoidja ja lasteaiaõpetaja assistendi kompetentsid. Novembris 2020 sooritasin laitmatult lapsehoidja kutseeksami ja omandasin viienda taseme kutse.

Täna töötan Janne lastehoius, kus motivatsiooni ja töörõõmu aitavad üleval hoida siirad ja särasilmsed lapsed. Saan nende arenguteele igapäevaselt panuse anda ning sellega toetada tööl käivaid lapsevanemaid. Tulevikuplaanides on ülikooliõpingud, töötamine lasteaias ja kes teab – võibolla ühel päeval ka oma isikliku lastehoiu loomine.

Intervjuu: Siret Jakobson
Fotol: Keith Kesamaa.
Foto autor: Ingrid Teder