fbpx

Hooldustöötajate koolitusel osaleja Urmase (57) lugu:
Juba ammu oli mul kavatsus hooldaja tööga lähemalt tutvust teha, et hinnata oma võimalusi veel üheks karjääripöördeks. Koolitaja.com koduleht oli üks esimesi, mis otsingust välja tuli, ning asjalikud vastused minu küsimustele saabusid loetud tundidega, vahetult enne jaanipäeva 2023. Kuna tasusin kursuse eest omast taskust, siis oli ka kursuse hinna ja kvaliteedi suhe minu jaoks oluline. Olin rõõmus, kui vahel mõni päev küsimuste tõttu veidi pikemaks läks, sest nii sain ma oma raha eest rohkem 😉

Oli tore, et enamikku teemasid käsitlesid erinevad koolitajad, kellel kõigil oli isikupärane lähenemine teemadele ning näited elust. Eriti tahan esile tuua Madli Tiigiranda, kellelt õppisin oskust vastuseid oodata. Mitmeid aastaid geoinfosüsteemiga töötanuna arvasin, et minu kannatlikkus on juba täiuslikkuseni arenenud, kuid arenguruumi siiski oli. Tegin Anne-Ly Reede soovitusel praktikat Iru Hooldekodu dementsusega klientide osakonnas, kus oli sellest oskusest palju abi. Väga kasulik oli õppepäev abivahendite keskuses, kus meile õpetati ergonoomilisi töövõtteid ja abivahendite õiget kasutamist.

Kevadel 2024 taotlen ESTAst hooldustöötaja neljandat taset, et karjäärihüppe tegemise hetkeks oleks dokumentatsioon korras. Selle otsusega pole kiiret, sest veel mõned head aastad on mul vaja järeltulevaid põlvkondi toetada.

Pildil on Urmas Alber Teresa abivahendikeskuse praktilisel õppepäeval ratastooli käsitlemas.

Fotod: erakogu.