fbpx

Sa ei ole kunagi liiga vana, et õppida seda, mis sind tegelikult ka huvitab!“, kinnitab Ene (52), kes 20.aprillil 2022 edukalt 296-tunnise lapsehoidja ja lasteaiaõpetaja assistendi veebikoolituse lõpetas.

Ene räägib oma loo:

Töötasin pool oma elust erasektoris ja kui sain 50, siis taipasin, et viimane aeg on tegeleda sellega, mis mulle tõeliselt meeldib. Selleks on lastega töötamine. Otsustasingi eriala vahetada ja nii sattusin tööle lasteaeda, kus olen tänaseks olnud kolm aastat. Kogemust justkui nagu oli, aga enesekindlusest jäi veidi puudu. Nõnda otsustasin osaleda lapsehoidja koolitusel. Veebikoolitusele minnes kartsin kõige rohkem, et minu digipädevused pole piisavad, kuid need hirmud oli asjata. Isegi keskkonnad, mida polnud kunagi kasutanud, said kiiresti selgeks. Ootasin igat tundi põnevusega, sest tänu erinevatele koolitajatele, olid need kõik omanäolised ja väga huvitavad. Õppisin igast koolituspäevast midagi uut ja rakendan neid teadmisi nüüd lasteaias tööl olles. Iga uue omandatud teadmisega tuli juurde enesekindlust, mille pärast koolitusele läksingi.

Kui on soov ja tahe lastega koos töötada, siis soovitan kindlasti osaleda lapsehoidja veebikoolitusel. Sa ei ole kunagi liiga vana, et õppida seda, mis sind tegelikult ka huvitab!

Need kolm aastat, mis ma olen lastega koos töötanud, on olnud rõõmu täis ja ma olen aru saanud, et tõeliselt õnnelik oled sa alles siis, kui teed seda, mida armastad.

Pildil on Ene koos lastega
Foto: erakogu